Nám. 1.května 2013, 664 34 Kuřim, Česká republika+420 777 787 993

V okolí

Sport a aktivity

Lanové Centrum Brno

Jungle park je lanové centrum nacházející se v samém srdci Brna. Rozléhá se v nádherném prostředí lesa kolem řeky Svratky. Jeho poloha v bezprostřední blízkosti městského koupaliště Riviéra a BVV z něj dělá pro svou dostupnost atraktivní místo pro aktivní odpočinek dětí i dospělých.

BRNĚNSKÉ VÝSTAVIŠTĚ

Areál brněnského výstaviště patří k unikátním komplexům svého druhu na světě. V rámci areálu BVV se snoubí jedinečnost funkcionalistického areálu s moderním a rozvíjejícím se komplexem pro nejrůznější typy pořádání kongresů, veletržních expozic či kulturně-společenských aktivit.

AUTOMOTODROM BRNO

Automotodrom Brno, nebo také Masarykův okruh, nemusí být zákonitě jen záležitostí závodění pro skalní fanoušky aut a motorek, ale nabízí také široké veřejnosti nevšední zážitky z neobvyklého prostředí. Automotodrom Brno hostí několik světových šampionátů – především Mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP) a Mistrovství světa Superbike.

Motokáry Brno

Motokáry Brno, nejvetší motokárová dráha na Moravě.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je aquapark v obci Pasohlávky v okrese Brno-venkov. Jeho kapacita je 8000 návštěvníků a vodní plocha měří přes 3000 m². Součástí aquaparku je 7 bazénů, 20 tobogánů, 24 typů saun, 4 vířivky, wellness zóna a restaurace pro 480 hostů.

Wellness Kuřim

Pro všechny, kteří mají rádi sport a vodní atrakce a pro všechny, kteří chtějí relaxovat a pečovat o sebe. Jednoduše řečeno, pro všechny, kteří chtějí trávit volný čas v příjemném prostředí. Je to místo, kde se nebudete nudit.

Památky a zajímavosti

Stará radnice Brno

Stará radnice je bývalá radniční budova a zároveň nejstarší a nejzajímavější dochovaná světská stavba v Brně. Její počátky se datují do 13. století, kdy Brno získalo městská práva.

 

Klášter Porta coeli

Areál Porta coeli původně budovaný v přechodném románsko-gotickém slohu vyrůstal postupně od 13.století.  Bohatě zdobený gotický portál v západním průčelí je unikátní uměleckou prací svého druhu v celé střední Evropě.

Katedrála sv. Petra a Pavla

Jednu z hlavních dominant města Brna tvoří katedrála sv. Petra a Pavla. Původně na tomto místě stávala románská rotunda. Posléze přestal tento model vyhovovat a ve 14. století došlo ke gotické přestavbě. V souvislosti s poškozením chrámu za švédského obléhání je pro architekturu objektu významné i období dvou barokních přestaveb. Ovšem Petrov, jakožto dominanta metropole se dvěma věžemi, to je až výsledek neogotizujícího rukopisu A. Kirsteina z roku 1909.

LABYRINT POD ZELNÝM TRHEM

V hlubokých podzemních prostorech Labyrintu pod Zelným trhem můžetena vlastní oči spatřit unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů.

Vila Tugendhat

Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929 – 1930, navržená architektem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Nechyběly však v dějinách i chvíle, kdy špilberská pevnost naopak vyvolávala v Brňanech pocity ohrožení a strachu.

Příroda

Alexandrova rozhledna

Jedná se o původní kamennou věž z roku 1887, která se tyčí na hoře Špičák (496m). Rozhledna prošla významnou rekonstrukcí v roce 2009, kdy byla obohacena o nové schodiště a navýšena o osm metrů.

 

Mariánské údolí

Mariánské údolí patří k nejkrásnějším místům v Brně a je cílem mnoha návštěvníků. Nachází se na východním okraji městské části Brno – Líšeň a zasahuje i do katastrálních území obcí Mokrá-Horákov a Ochoz u Brna. Celé údolí obklopují husté lesy. Jeho středem protéká potok Říčka

Zoologická zahrada Brno

Zoo Brno a stanice zájmových činností, příspěvková organizace, nabízí svým návštěvníkům už šedesát let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Za tuto dobu ji navštívilo více než 16 milionů osob z řad obyvatel města Brna, ostatních regionů České republiky i ze zahraničí. Ode dne slavnostního otevření se změnila nejen tvář zoologické zahrady, ale také potřeby jejích návštěvníků.

BRNĚNSKÁ PŘEHRADA

Brněnská přehrada s rozlohou 259 ha je vodní dílo na řece Svratce, které bylo vybudováno v letech 1936-40. Je vyhledávaným místem vodních sportů, rekreace a odpočinku.

Babí lom

Babí lom – pohodlně dostupný pro obyvatele Kuřimi – byl oblíbeným cílem už v 19. století a betonová rozhledna z roku 1961, vysoká 15 metrů, je jen moderní obdobou dřívějších dřevěných vyhlídek.

Moravský kras

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti.